HAKKIMIZDA
Hakkımızda   Biz Kimiz Bu sayfayı Paylaş
 
DESTEK HATTI
(0266) 312 80 69
 
Hakkımızda

 

 

 

  AYTUGEB, “ 2013 yılı Mali Destek Programları, Turizmde Rekabetçiliğin Artırılması Hibe Programı” çerçevesinde Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na (GMKA)    “Tıkla Ev Kirala, Tıkla Evini Kirala” adında bir proje sunmuş ve bu proje GMKA tarafından finansal desteğe değer bulunmuştur. Aytugeb, bu proje çerçevesinde “ renthouseayvalık.com’’ uzantılı bir domain almış ve faaliyetine başlamıştır.

 

   Bu projede temel amaç; yörede rantabl kullanılmayan ikinci konutların 5 dilde (İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça ve Türkçe) hazırlanacak web sayfası üzerinden sanal pos (kredi kart ile online) ödeme yardımıyla kiralanmasını sağlamaktır. Bir diğer değişle, Ayvalık ikinci konut pazarını uluslararası turizm pazarına açmak ve yöre ekonomisine katkı sağlamak temel amaçtır. Sisteme alınan evler için ev sahipleri ile yazılı kontrat imzalanmış ve  hangi tarihler arası evini sisteme vermek istiyorlarsa bu dönemler dikkate alınarak web sayfasına konulmuştur. www.renthouseayvalik.com  üzerinden sistemden ev kiralamak isteyen kullanıcılar  sistemden evleri günlük, haftalık, aylık, sezonluk veya yıllık kiralayabilir. Herhangi bir tarih aralığı sistemden ev kiralayan ve ödemesini yapan kullanıcıya Aytugeb evi kullanmayı garanti eder.  

 

    Projemizde, Ayvalık yöresinde turistik ikinci konutlar model açısından sistem içine alınmış, işleyen dinamik bir organizasyonel  yapı  oluşturulmuştur. Bu projede;  Ayvalık , Küçükköy  ve Altınova   sınırları içinde toplam 28 bin civarında olan ikinci konutların turizme, dolayısıyla ekonomiye kazandırılması hedeflenmiştir.  Bu projenin ana unsuru; nitelikli ikinci konutların bir model geliştirerek sistem içine alınması ve 5 dilde hazırlanan web sayfası üzerinden  kiralanmasını sağlamaktır.